• Dzisiaj jest: 03 marca 2024
  • Imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana
  • Wakacje już za:
    • 293 dni

"Nikt nie żyje dzięki sobie i tylko dla siebie"
ks. Jan Twardowski

×

Wyszukaj w serwisie

Pasowanie na czytelnika

Mamy już za sobą uroczystości pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana  Twardowskiego w Komprachcicach.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni odbyły się  trzy  uroczystości pasowania na czytelnika dla uczniów klas: I A, I B i II.

Dzieci bawiły się, tańczyły ale i zdawały egzamin złożony z kilku części: zagadek, krzyżówek związanych z biblioteką, zdawały również sprawdzian z czytania: każdy uczeń prezentował swoją ulubioną książkę i zachęcał do jej przeczytania pozostałych.  Uczniowie obejrzeli również prezentację o tym, jak powstał papier i książka.

W pewnym momencie pojawiła się też Królowa Książek oraz Krasnal, którzy w zabawny sposób przypomnieli, jak należy traktować książki, potem wszyscy uczniowie zostali pasowani na Rycerzy Książki, a bibliotekarka przypomniała,  że Rycerze Książek zachowują się po rycersku także wobec ludzi: rodziny, przyjaciół, słabszych i potrzebujących – pomagają im, szanują ich i wspierają.

Jak zwykle pomocą swoją służyli wychowawcy klas oraz starsi uczniowie, którzy wykonali piękne zakładki do książek w prezencie dla „młodszaków” i uczestniczyli w organizacji tej uroczystości.

DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM

 

(S. Gwóźdź)