• Dzisiaj jest: 22 lutego 2024
  • Imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora
  • Wakacje już za:
    • 293 dni

"Nikt nie żyje dzięki sobie i tylko dla siebie"
ks. Jan Twardowski

×

Wyszukaj w serwisie

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020

                                          Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2019/2020 była inna, niż każdego roku...


                     Zmiany wymuszone przez ogólnoświatową sytuację wprowadziły co prawda pewne ograniczenia w spotkaniu się całej społeczności szkolnej - ale jej nie udaremniły! I to chyba jest najważniejsze! Pomimo obowiązujących obostrzeń – władze szkoły podjęły decyzję o zorganizowaniu uroczystości jako eleganckiej gali – z zaproszonymi gośćmi. Przybyli do nas: Leonard Pietruszka - wójt Gminy Komprachcice, Łukasz Raida - skarbnik Urzędu Gminy oraz Anna Białoskórska - kierownik Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Komprachcicach. Obecni byli także nauczyciele i pracownicy obsługi Publicznej Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Komprachcicach.


                     No i najważniejsi uczestnicy - dla których i z powodu których – spotkaliśmy się podczas apelu: to uczniowie klasy ósmej – absolwenci, którzy zajęli miejsca na hali; ich rodzice, siedzący na trybunach hali sportowej OS i R oraz cała społeczność szkolna - zgromadzona podczas transmisji na żywo wraz z rodzicami – przed swoimi komputerami. Jak się okazało - jesteśmy jedyną szkołą, która przeprowadziła transmisję „na żywo” z uroczystości zakończenia roku szkolnego dla swoich uczniów. Jesteśmy dumni z całej ekipy technicznej, która pilnie pracowała nad tym, aby transmisja przebiegła bez zakłóceń!


                    Piękna - i nieco inna niż zawsze – scenografia, wprowadziła klimat wakacyjny. Na scenie pojawiły się prawdziwe sprzęty wakacyjne – był rower, namiot, paletki do badmingtona, koc, na którym ktoś zostawił swój plecak i książki w trakcie czytania oraz klapki… i pareo… pewnie po zażywaniu kąpieli i po wycieczce rowerowej ze zbieraniem polnych kwiatów, które zostały w koszyku… Piękne słońce w tle i symboliczna książka, z której wyfrunęły kolorowe motyle, sugerowała zakończenie nauki, ale i zdobytą mądrość – „frunącą” teraz w świat!
                    Wakacje 2019/2020 czekają! – to napis widniejący nad scenografią z ogromnym słońcem!


                    Uroczystość rozpoczęła komenda Bogumiły Sawaryn – dyrektora naszej szkoły - aby wprowadzić sztandar Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Komprachcicach. Potem odśpiewano hymn państwowy, po nim dyrektor Bogumiła Sawaryn powitała wszystkich zgromadzonych gości na hali, ale i tych obecnych przed komputerami podczas transmisji. Głos zabrał również Leonard Pietruszka – porównał edukację szkolną na etapie szkoły podstawowej do budowania rzetelnych i dobrych fundamentów, które umożliwiają tworzenie dalszego życia obecnych absolwentów na jak najlepszych podstawach. Mocno zaakcentował wartość i wysoki poziom nauczania w Publicznej Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Komprachcicach, dający podstawy nie tylko do tego, aby nie odczuwać kompleksów z powodu ukończenia „wiejskiej podstawówki”, ale aby być dumnym z jej ukończenia. To mocne słowa – które mogą nieść w dobra przyszłość młodych absolwentów.


                           W imieniu klasy ósmej Marcel Pach pożegnał się ze wszystkimi uczniami i kadrą pedagogiczną. Natomiast w imieniu młodszych kolegów i koleżanek z klasy siódmej – pożegnał absolwentów klasy ósmej Kuba Obstoi, który wręczył kolegom słoiczki… nuteli – to oryginalny słodki upominek, z którego wszyscy bardzo się ucieszyli.
                            Wychowawczyni klasy ósmej - Elżbieta Góral - wręczyła świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe – piękne albumy zakupione ze środków Rady Rodziców. Uczennicami wyróżnionymi były: Maja Skrzypczyk, Anna Nowotny oraz Natalia Sikorska - wystąpiły na środek. Potem wręczono świadectwa pozostałym uczniom klasy ósmej. A wychowawcy pozostałych klas odczytali nazwiska swoich uczniów, którzy również uzyskali bardzo wysokie wyniki w nauce i świadectwa z czerwonym paskiem.


                             Po części oficjalnej - na komendę Dyrektor Bogumiły Sawaryn - wyprowadzono sztandar Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego. Mogliśmy obejrzeć dwie interesujące prezentacje multimedialne: wspomnienia od najmłodszych szkolnych lat uczniów ósmej klasy oraz foto-relację z ze wspólnych wycieczek i imprez klasowych.
                            Następnie – jak co roku - padło hasło: „Poloneza czas zacząć!” . Tym razem obejrzeliśmy fragment poloneza z filmu pt. „Pan Tadeusz”. Zrobiło się bardzo uroczyście!
                            I… ostatnie zdanie Bogumiły Sawaryn - „Rok szkolny 2019/2020 uważam za zakończony!” - zamknęło całą uroczystość. Wszyscy rozeszli się na mniej oficjalne rozmowy, spotkania i wzajemne podziękowania.


                        Pozostali uczniowie mieli możliwość odebrania swoich świadectw i nagród książkowych w poniedziałek - zgodnie z przygotowanym harmonogramem spotkań i zachowaniem rygoru bezpieczeństwa.
Uczniowie – najlepsi czytelnicy - otrzymali również dyplomy i nagrody książkowe. Najlepszym czytelnikiem tego roku została Kamila Komor z klasy III b! Gratulujemy!

                        Serdeczne podziękowania składamy wszystkim organizatorom uroczystości oraz Radzie Rodziców za sfinansowanie bardzo licznie przyznanych w tym roku nagród książkowych – bo świadectw z wyróżnieniem było wyjątkowo dużo w tym roku!
Wszystkim życzymy udanego, bezpiecznego i słonecznego wypoczynku!

                                                                                                                                                                                              (red. S. Gwóźdź)

 

Relację na żywo znajdziecie Państwo tutaj: Zakończenie roku szkolnego 2019/2020