• Dzisiaj jest: 21 lutego 2024
  • Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
  • Wakacje już za:
    • 293 dni

"Nikt nie żyje dzięki sobie i tylko dla siebie"
ks. Jan Twardowski

×

Wyszukaj w serwisie

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21 w naszej szkole…

                                                                     … Było wyjątkowe i nietypowe z kilku powodów…

 

Rozpoczynamy pracę w rygorze sanitarnym z obawami, jak długo dane będzie razem pracować i uczyć się… A więc nowe zasady i tryb pracy…. Ale najważniejsze, co wyróżnia  tę uroczystość – spośród wielu innych w szeregu ostatnich lat – to fakt pożegnania dyrektor Bogumiły Sawaryn, która zakończyła swoją długoletnią pracę zawodową nauczyciela polonisty w naszej szkole, ale także pełnienie funkcji wicedyrektora oraz funkcji Dyrektora szkoły w Komprachcicach: najpierw gimnazjum, potem szkoły podstawowej.

Uroczyście – bo zawitali do nas niecodzienni goście - między innymi: Wójt Leonard Pietruszka,  Anna Białoskórska, przedstawiciel  rady gminy,  dyrektorzy ościennych szkół…  i wielu innych przyjaciół, współpracowników i osób bliskich sercu Bogumiły Sawaryn. Za wspó również dyrektor OS i R – Arkadiusz Tabisz.

Scenografia – okładki książek i podręczników wśród motyli i kwiatów - nawiązująca do czekających uczniów obowiązków – o czym przypomniała uczniom Dyrektor Jolanta Tracz, przedstawiając im również kadrę pedagogiczną i wychowawców – zawierała również motto nawiązujące do drugiej części tej uroczystości, która była podziękowaniem grona pracowników i uczniów złożonym naszej Koleżance i Przełożonej:

 

               „Są ludzie, którzy raz poznani – będą zawsze pamiętani…”

 

Poniżej serce wypełnione kwiatami… To motto widniało też na fotoksiążce  – którą   w imieniu pracowników szkoły wręczyła Bogumile Sawaryn pedagog Dorota Macioszek.

W kalendarium życia i kariery zawodowej, które było osią całego wspomnienia czytanego przez Jolantę Tracz - wplatano co jakiś czas dygresje muzyczne w wykonaniu absolwentów naszej szkoły oraz nieco dłuższe – filmowo/zdjęciowe wspomnienie wspólnych chwil spędzonych przez naszą Bogusię z gronem pedagogicznym i pracownikami szkoły: wspólne wyjazdy integracyjne, uroczystości, akcje szkolne… naprawdę były to lata bardzo bogate w różnorodne zdarzenia…

Były też podziękowania: te oficjalne – naszych władz gminnych oraz oświatowych, środowiska zawodowego dyrektorów, rady rodziców. Każdy z nich w chwili wspomnienia współpracy z Bogumiłą Sawaryn zawarł swoje podziękowania… Były też podziękowania mniej formalne: w postaci twórczości naszych kolegów i koleżanek z grona pedagogicznego.

Był to wiersz Celestyny Kubal, wygłoszony przez nią - piękne przypomnienie dokonań i obecności Bogusi wśród nas;

„Za jej kadencji – uczniowie byli niemal święci!”

                „To nasza Chluba i Autorytet

                Nasza Mistrzyni, Anioł bez skrzydeł…

               Brakować nam jej w każdej minucie będzie by była…

               Niemal wszędzie!

 

Wspomnienia ucznia Bogumiły Sawaryn i naszego kolegi nauczyciela - Pawła Zyzika

– skutecznie wyedukowanego polonistycznie przez swoją polonistkę, bo „popłynął” wspomnieniową recytacją - poetyckim rymem - własnego autorstwa.

No i… na finał zabrzmiały słowa piosenki Marka Grechuty w pięknym wykonaniu Andrzeja Bartnika…

„Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy…”

 

Wszystkim życzymy, aby były tylko dobre i jak najlepsze!

               (red. S.G.)