• Dzisiaj jest: 03 marca 2024
  • Imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana
  • Wakacje już za:
    • 293 dni

"Nikt nie żyje dzięki sobie i tylko dla siebie"
ks. Jan Twardowski

×

Wyszukaj w serwisie

Dzień pustej klasy

Dzień Pustej Klasy

Dzień Pustej Klasy jest wyjątkową, międzynarodową inicjatywą promującą wartości edukacyjne na świeżym powietrzu. 25 września uczniowie
klas I-III wraz ze swoimi wychowawczyniami przenieśli lekcje poza mury szkoły.

 

Klasa 1a udała się do pobliskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji
w Komprachcicach. Uczniowie wspólnie z wychowawczynią czytali lekturę pod tytułem „Plastusiowy pamiętnik”. Po każdym przeczytanym fragmencie, dzieci ćwiczyły korzystając z urządzeń znajdujących się na placu. Klasa poznała nowe przygody Plastusia i doświadczyła lekcji w terenie. Tym sposobem uczniowie rozwijali się intelektualnie a także fizycznie.

Klasy 1b i 2b na zajęciach miały możliwość wziąć udział w różnorodnych ćwiczeniach i zabawach integrujących grupy. Uczniowie młodszej klasy utrwalali poznane litery za pomocą zebranych szyszek. Natomiast dzieci starsze utrwalały budowę drzewa, rozpoznawały drzewa iglaste i liściaste, oglądały szyszki i owoce drzew. Klasa dowiedziała się, że owoce cisu są trujące.

Klasa 2a prowadziła obserwacje nieba. Uczniowie dowiedzieli się, że wyróżniamy 10 podstawowych rodzajów chmur. Podczas obserwacji pojawiło się kilka typów chmur jednocześnie. Nie lada wyzwanie stanowiło ich rozpoznanie. Uczniowie wykonali również „Przyrodnicze obrazy” na taśmie dwustronnej. Dużo radości sprawiło dzieciom szukanie odpowiednich zasobów natury. Powstały piękne kompozycje ze znalezionych kwiatów, liści, piórek, gałązek, żołędzi i ziemi. Przyrodnicze obrazy urozmaicają klasową galerię. Po zabawach na szkolnym placu klasa zakończyła lekcje czytaniem lektury… oczywiście pod chmurką.

Klasa 3 swoją przygodę w terenie spędziła bardzo aktywnie. Uczniowie uczestniczyli w niezliczonych grach zespołowych, zabawach z hula hop
i skakankami.  Dużo czasu poświęcili także na zabawy z piłkami. Do ulubionych należały m.in.: kolanko, mur chiński, parkowanie auta, piłka=gol, przejazd pod mostem, trafienie piłką do celu. Swoją przygodę z lekcją w terenie zakończyli „relaksując się” na placu zabaw.

Ten dzień, spędziliśmy w bliskim kontakcie z otaczającą nas przyrodą.
Cel wspaniałej inicjatywy został osiągnięty. Zajęcia cieszyły się uznaniem wśród uczniów.