• Dzisiaj jest: 25 lutego 2024
  • Imieniny: Almy, Cezarego, Jarosława
  • Wakacje już za:
    • 293 dni

"Nikt nie żyje dzięki sobie i tylko dla siebie"
ks. Jan Twardowski

×

Wyszukaj w serwisie

Zbieraj - pomagaj - odbieraj nagrody

Samorząd Uczniowski pragnie poinformować, że Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Komprachcicach przystąpiła do programu  "Zbieramto w szkole". Najlepiej opisuje go zawołanie: zbieraj - pomagaj - odbieraj nagrody

Zachęcamy, aby włączyć się w cały system różnego rodzaju zbiórek, które nazywamy "pomocą bez pieniędzy". Razem z nami można zbierać: telefony komórkowe, baterie, zegarki tarczowe, i tzw. "dobre monety". Większość klas otrzymała już stosowne informacje na ten temat, do reszty dotrzemy w tym tygodniu.

Dzięki zbiórkom możliwa jest dwojaka pomoc. Pomagamy środowisku, aby jak najmniej niebezpiecznych odpadów trafiało na wysypiska śmieci. Edukujemy ekologicznie dzieci i młodzież. Jednocześnie możemy pomagać sercańskim misjonarzom w Afryce czy Azji np. w budowie studni lub fundowaniu stypendiów szkolnych dzięki darowiznom od firm recyklingowych. I po trzecie projekt zawiera w sobie też program partnerski. Każdej darowiźnie przyporządkowana jest określona liczba punktów, które można wymienić na nagrody: książki, filmy, torby ekologiczne, dewocjonalia.  Wszelkie informacje można otrzymać u opiekuna SU pani Doroty Piechaczek. W dwóch miejscach w szkole (przy wejściu klas młodszych i obok pokoju nauczycielskiego znajdziecie specjalnie oznakowane skrzynki, gdzie będzie można wkładać rzeczy. Przypominam, iż w naszej szkole będziemy zbierać jedynie:

- stare telefony komórkowe

- tablety

- monety (50, 10, 5, 2, 1 groszowe)

- klocki lego (zestawy najlepiej w oryginalnym pudełku z instrukcją)

- zegarki tarczowe

- baterie

Zapraszamy serdecznie do włączenia się w akcję. Tutaj znajdziecie jeszcze informacje do poczytania: ZBIERAMYTOWSZKOLE