• Dzisiaj jest: 21 lutego 2024
  • Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
  • Wakacje już za:
    • 293 dni

"Nikt nie żyje dzięki sobie i tylko dla siebie"
ks. Jan Twardowski

×

Wyszukaj w serwisie

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

WAKACJE!

WOLNOŚĆ, SŁOŃCE, WYPOCZYNEK…

Czyli:

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Dziwny to był rok! Widzieliśmy się tylko chwilę we wrześniu i część października… Potem już tylko media pozwalały nam się  ze sobą komunikować. Aż do maja/czerwca, kiedy mogliśmy się zobaczyć na żywo „twarzą w twarz” w komplecie!

Cieszy fakt, że finał roku szkolnego był NORMALNY.

Czy ktoś kiedyś przewidział radość z powodu tego, co zawsze po prostu

BYŁO OCZYWISTE?

Doświadczenie BRAKU - pozwala docenić to, co MAMY,

 a czego nie docenialiśmy wcześniej!

A więc zakończenie roku 2020/2021 TO:

  • Msza św.  w parafialnym Kościele w intencji uczniów, pracowników szkoły i rodziców;
  • Apel dla maluszków klas 1-3 z obecnymi na widowni rodzicami i opiekunami, którzy mogli podziwiać swoje elegancko ubrane pociechy – nagradzane i wyróżniane za sukcesy w nauce i konkursach – między innymi w konkursie zorganizowanym z okazji Dnia Patrona – Ks, Jana Twardowskiego. Sporo laureatów z klas 1-3 otrzymało z rąk opiekunki SU Doroty Piechaczek – dyplomy i nagrody za swoje prace konkursowe.

Na zakończenie uroczystości uczniowie kl. 2 a i kl. 3 zaprezentowali krótki program artystyczny, przygotowany przez wychowawczynie: Ewelinę Zielińską i Anetę Sosińską.

  • Apel dla „starszaków” klas 4-8 - również z obecnością rodziców i opiekunów oraz wyraźnym akcentem na wyróżnienie nazwisk uczniów, którzy uzyskali rekordowe wyniki w nauce  w tym roku szkolnym.

Publicznie nagrodzeni zostali najlepsi uczniowie klasy 8, którzy kończą swoją przygodę życiową w tej szkole. Bo bycie w niej to nie tylko lekcje i ”zakuwanie” do sprawdzianów, ale także relacje przyjaźni, dużo różnych emocji i niezła „szkoła dojrzewania” dla naszych uczniów.

Po gratulacjach, wręczeniu świadectw i nagród najlepszym uczniom kl. 8 przez Dyrektor Jolantę Tracz i wychowawcę Marcina Janeckiego – ogłoszono, iż najlepszą UCZENNICĄ ROKU 2020/21 została Maja Jurek z kl. 8. Maja otrzymała z rąk Dyrekcji statuetkę, list gratulacyjny i nagrodę – zestaw wszystkich tomów pięknej powieści pt. ”Opowieści z Narnii” .

Zabrzmiały fanfary!

 

Pozostali uczniowie kl. 8 również otrzymali swoje świadectwa ukończenia edukacji w naszej szkole podczas tej uroczystości.

Apel zakończył piękny koncert w wykonaniu uczniów: Juliana Dudy z kl. V, Bartłomieja Czajki z kl. VII b, Krzysztofa Kampy z kl. IV a.

 

Na hasło wypowiedziane przez dyrektor Jolantę Tracz:

 

„Rok szkolny 2020/21 uważam za zakończony!” –

 

wysoooko poszybowały birety absolwentów klasy 8.

 

Rzetelnie poprowadzona konferansjerka w wykonaniu ucznia z kl. VII b zręcznie „wiązała” kolejne części apelowego spotkania a wymowna dekoracja (wykonana przez M. Szopę i S. Gwóźdź) zapowiadała dobry wakacyjny czas!

WOLNOŚĆ OD:

wczesnego wstawania, stresu, sprawdzianów…

SŁOŃCE:

plażowanie, kąpiel w morzu…

 

spotkania z rodziną i przyjaciółmi; wyjścia na lody itd.

 

JAKKOLWIEK rozumiemy wypoczynek –

ŻYCZYMY GO

NAM WSZYSTKIM – MAŁYM I DUŻYM „SZKOLNIAKOM” –

 

CZYTAJ:

UCZNIOM i całemu DOROSŁEMU GRONU:

DYREKCJI I PRACOWNIKOM

 

A TAKŻE:

znacznie więcej powodów do radości, niż uśmiechniętych „buziek” widniejących na naszej dekoracji apelowej!

 

Red. S. Gwóźdź