• Dzisiaj jest: 03 marca 2024
  • Imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana
  • Wakacje już za:
    • 293 dni

"Nikt nie żyje dzięki sobie i tylko dla siebie"
ks. Jan Twardowski

×

Wyszukaj w serwisie

ŚWIĘTO NAUCZYCIELI I UCZNIOW NASZEJ SZKOŁY

DWUDNIOWE ŚWIĘTO NAUCZYCIELI I UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

14-15.10.2021

 

Pasowanie uczniów klasy I

 

              Pasowanie uczniów klasy I – tym razem uroczystość ta była jednocześnie świętem Nauczycieli dla uczniów klas 1-3.

14 X 2021r. odbyło się uroczyste pasowanie naszych pierwszoklasistów.  na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Komprachcicach.  Każdy z nich zaprezentował się w krótkim wierszyku i wspólnie śpiewanych piosenkach.

Następnie uczniowie złożyli ślubowanie na sztandar szkoły i zostali pasowania na uczniów naszej szkoły.

            Pełnoprawni już - pasowani uczniowie otrzymali dyplomy i upominki od trzecioklasistów.  Gromkie brawa od starszych uczniów, nauczycieli oraz  licznie zebranych rodziców były świetną nagrodą za ich odważne występy.

Nowym uczniom gratulujemy i życzymy sukcesów w nauce.

 

Dzień Nauczyciela

2 część świętowania nauczycielsko - uczniowskiego – oficjalnie zwanego Świętem Edukacji Narodowej -   odbyła się w dniu 15.10.2021 r.

Rozpoczęło je uroczyste wejście pocztu sztandarowego Publicznej Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Komprachcicach i uroczysty śpiew hymnu państwowego przez wszystkich obecnych na uroczystości  oraz powitanie obecnych gości, wśród których byli m.in. kierownik ZOPO Anna Białoskórska; była dyrektor naszej szkoły - Bogumiła Sawaryn  oraz dyrektor OS i R Arkadiusz Tabisz.

W oficjalnej części Dyrektor Jolanta Tracz złożyła życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom naszej szkoły.  Były też podziękowania dla najbardziej zasłużonych pracowników. Podsumowała również przeprowadzenie pięknej akcji Samorządu Szkolnego- zbiorki środków na rzecz Dzieci na oddziałach onkologicznych. Środki zasilą konto Fundacji "Gdy liczy się czas". Dyrektor podziękowała organizatorom akcji – SU i jego opiekunowi – D. Piechaczek oraz wszystkim Darczyńcom;

Oryginalny  program artystyczny – pokaz mody nauczycielskiej przygotowały  wraz  ze swoimi wychowankami Ewa Przesmycka i Dorota Piechaczek.

Uczniowie w zabawny i humorystyczny sposób przedstawili nauczycieli z charakterystycznymi atrybutami nawiązującymi do nauczanego przez nich  przedmiotu lub charakterystycznych cech ich ubioru lub przyzwyczajeń.

Zabawne, pełne fantazji – wielka przyjemność dla oglądających!

I wielkie brawa dla odważnej młodzieży.

Red.S.Gwóźdź