• Dzisiaj jest: 20 lipca 2024
  • Imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny
  • Wakacje już za:
    • 293 dni

"Nikt nie żyje dzięki sobie i tylko dla siebie"
ks. Jan Twardowski

×

Wyszukaj w serwisie

*** W okresie wakacji sekretariat szkoły czynny w godzinach 8:00- 14:30. *** Od  15.07.2024 do 05.08.2024r. sekretariat szkoły będzie nieczynny ***

Konkurs recytatorski „Młodzież recytuje poezję"

14 marca o godz. 10 w PSP w Komprachcicach odbyły się eliminacje gminne konkursu recytatorskiego w języku niemieckim „Młodzież recytuje poezję. Wzięło w nich udział 12 reprezentantów z 5 szkół podstawowych gminy Komprachcice. Ich zadaniem  było wyrecytowanie dwóch wybranych przez siebie  utworów w języku niemieckim, nie będących przekładem z innego języka. Poziom tegorocznego konkursu był wysoki. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

Alicja Krzysztoń z kl. 4

Katarzyna Kopacka z kl. 4

Julian Duda z kl. 6

 

Komisja konkursowa w składzie: pan dr Jarosław Bogacki wykładowca Germanistyki na UO,    pani Sabina Zimerman z Vdg w Opolu i pani Hildegarda Lazik przewodnicząca MN  z Dziekaństwa, wytypowała w kategorii szkół podstawowych klas IV-VI następujące osoby do dalszego etapu – eliminacji rejonowych:

Jakuba Hahnewald- Flak kl. VI z PSP w Domecku

Alicję Krzysztoń z kl. IV z PSP w Komprachcicach

Juliana Dudę z kl. VI z PSP w Komprachcicach

Damiana Zmarzlika z kl. V z PSP w Wawelnie

Marcela Kochanek z kl. V z PSP w Wawelnie

Emilię Panusz z kl. IV z PSSP w Ochodzach

 

Trzymamy kciuki za Alicję i Juliana, którzy będą reprezentowali naszą szkołę  6 kwietnia 2022r. w kolejnym etapie konkursu w Prószkowie. Organizacją całego konkursu zajęły się panie: Dorota Piechaczek, Joanna Przywara i Aleksandra Kawecka.