• Dzisiaj jest: 22 lutego 2024
  • Imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora
  • Wakacje już za:
    • 293 dni

"Nikt nie żyje dzięki sobie i tylko dla siebie"
ks. Jan Twardowski

×

Wyszukaj w serwisie

Sukcesy naszych uczniów

Sukcesy naszych uczniów

W sobotę 14 maja w sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Konkursu Wiedzy o Mniejszości Niemieckiej. Reprezentanci naszej szkoły: Emilia Kaczor i Filip Piechaczek z kl. 6 zajęli 3 miejsce w kategorii klas IV-VI szkół podstawowych. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe i  odebrali  okolicznościowe puchary. Nagrody wręczali poseł Ryszard Galla, przewodniczący TSKN Rafał Bartek oraz wicemarszałek województwa Zuzanna Donath-Kasiura. Spotkanie było okazją, aby uhonorować nie tylko dzieci i młodzież, ale również ich rodziców i nauczycieli, którzy swoim zaangażowaniem przyczynili się do osiągniętych przez uczniów sukcesów.

17 maja w Teatrze Ekostudio w Opolu odbył się już XXVIII finał konkursu Recytatorskiego w j. niemieckim „Młodzież recytuje poezję / Jugend trägt Gedichte vor”. Naszą szkołę reprezentował Julian Duda z kl. 6, który w kwietniu z etapu rejonowego awansował do etapu wojewódzkiego. Niestety Julian nie zajął żadnego miejsca w finale, ale i tak jesteśmy z niego bardzo dumni, iż zaszedł tak daleko.

Zarówno Emilce, Filipowi jak i Julianowi gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów. Opiekunem uczniów i przygotowaniem do konkursów zajęła się pani Dorota Piechaczek.