• Dzisiaj jest: 20 lipca 2024
  • Imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny
  • Wakacje już za:
    • 293 dni

"Nikt nie żyje dzięki sobie i tylko dla siebie"
ks. Jan Twardowski

×

Wyszukaj w serwisie

*** W okresie wakacji sekretariat szkoły czynny w godzinach 8:00- 14:30. *** Od  15.07.2024 do 05.08.2024r. sekretariat szkoły będzie nieczynny ***

V Gminny Konkurs Profilaktyczny

O ile dla osoby dorosłej sieć jest źródłem informacji lub narzędziem pracy, o tyle dla dziecka ma ono dużo większe znacznie, bo oprócz źródła wiedzy i rozrywki jest miejscem, w którym często rozgrywa się jego życie społeczne i towarzyskie. Telefon komórkowy, komputer i Internet dla większości dorosłych to rzecz nabyta, natomiast dla większości dzisiejszych dzieci i nastolatków to naturalne środowisko, w obecności którego się wychowały. Dlatego też należy rozmawiać o zagrożeniach, jakie może nieść ze sobą niewłaściwe korzystanie z urządzeń audiowizualnych. My dorośli musimy pamiętać, że jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo naszych dzieci w Internecie.

Rozważania na ten temat przyczyniły się do organizacji V -go Gminnego Konkursu Profilaktycznego po hasłem: Mówię nie cyberprzemocy.

V GMINNY KONKURS PROFILAKTYCZNY odbył się 18.05. 2022r. a organizowany był przez naszą szkołę. W konkursie brali udział uczniowie klas siódmych szkół podstawowych z naszej gminy,  a sam konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie uczniowie rozwiązywali test, natomiast w kolejnej części zadaniem zawodników było pokazanie jak konstruktywnie rozwiązać wylosowany problem związany z tematyką konkursu. W turnieju wzięło udział ośmioro uczniów.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie:

  • P. Dariusz Janur – przedstawiciel Straży Miejskiej w Opolu
  • p. Małgorzata Hajduk – asystent rodziny z GOPS w Komprachcicach
  • p. Dorota Macioszek – pedagog szkolny

Po podliczeniu punktacji I miejsce zajęła Hanna Froń z PSP w Wawelnie, II miejsce Adam Kliszcz – z PSP Komprachcice, a III miejsce Emanuel Bryla z PSP w Domecku.

Jak co roku , nagrody zostały ufundowane przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Za rok kolejna edycja, już zapraszamy…