• Dzisiaj jest: 21 lutego 2024
  • Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
  • Wakacje już za:
    • 293 dni

"Nikt nie żyje dzięki sobie i tylko dla siebie"
ks. Jan Twardowski

×

Wyszukaj w serwisie

Dzień Dziecka – jakiego jeszcze w naszej szkole nie było!

Dzień Dziecka – jakiego jeszcze w naszej szkole nie  było!

W tym dniu – przyjemność,  zabawa i relaks były nieodłącznym elementem zdobywania wiedzy i doświadczenia ze wszystkich możliwych dziedzin wiedzy.

Festiwal Nauk Ścisłych w naszej szkole.

Organizatorem imprezy była Grażyna Kruszewska wraz z nauczycielami : Magdaleną Mytiuk-Piechowiak,

Agnieszką Adamkiewicz i Joanną Przywarą.

Uczniowie podzieleni na grupy losowali kolejność zwiedzania stanowisk naukowych ze wszystkich przedmiotów ścisłych - przygotowanych na hali sportowej  przez przedstawicieli klas starszych oraz ich opiekunów – nauczycieli poszczególnych przedmiotów;

Klasy młodsze (1-3) rozpoczęły swoją naukową podróż o g. 9.00 a klasy starsze (4-8) : o g. 10.00

Nie sposób opisać wszystkich atrakcji, jakie tego dniach czekały na nasze „szkolne  pociechy”:

Fotorelacja z tego wydarzenia – będzie najlepszym uzupełnieniem informacji na temat tego dnia;

Były więc doświadczenia chemiczne, fizyka praktyczna – można było zobaczyć doświadczenia jak działa pole magnetyczne, jak tworzy się prosty obwód elektryczny. Tworzenie masy newtonowskiej, geograficzne zabawy w oznaczanie kontynentów, matematyczne zabawy w „nawigację” po planszy; Na stoisku biologii można było wziąć do ręki patyczaka z prywatnej hodowli uczennic, które opowiadały o ich zwyczajach, odżywianiu (Paulina Słaboń, Marta Babis – 7 B), a w ramach konkursu wykonać swojego patyczaka z papieru. Na stanowisku „chemicznym” – oglądać można było pod okiem starszych uczennic różne preparaty i próbki. To na pewno było zupełnie nowe doświadczenie dla uczniów klas młodszych. Na stanowisku informatycznym: ozoboty i możliwość uczenia się  nawigacji – zdalnego sterowania małymi robocikami. A na „technice” – próbka męskich prac z użyciem fachowych narzędzi! Była też fotobudka i… dużo dobrej muzyki!.

Prace plastyczne wykonywane przez uczniów przed zwiedzaniem stoisk w swoich salach lekcyjnych – wezmą udział w konkursie, którego finał rozegra się podczas Dnia Patrona 15 czerwca. Uczniowie klas 1-3 wykonywali prace o dowolnej tematyce a starsi (klasy 4-8): „Ksiądz Twardowski wśród nas”.

Dzień pełen dobrych wrażeń oraz pouczającej zabawy zakończył się dla naszych uczniów o g. 12.30.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tego dnia: nauczycielom i uczniom J.

(Red. S.G.)