• Dzisiaj jest: 22 lutego 2024
  • Imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora
  • Wakacje już za:
    • 293 dni

"Nikt nie żyje dzięki sobie i tylko dla siebie"
ks. Jan Twardowski

×

Wyszukaj w serwisie

WAKACYJNE WYPOŻYCZENIA – BARDZIEJ ATRAKCYJNE!

 

WAKACYJNE WYPOŻYCZENIA – BARDZIEJ ATRAKCYJNE!

POZYSKANE DARY KSIĄŻKOWE oraz NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA w

Publicznej Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Komprachcicach

Zgodnie z kilkuletnią tradycją – uczniowie po rozliczeniu zwrotów książek za rok szkolny 2021/22 mogli wybierać z półek bibliotecznych i gromadzić książki na tzw. WYPOŻYCZENIA WAKACYJNE -  a więc bez limitu liczby książek - które mogą oddać we wrześniu 2022 roku.

Wielką radość sprawiła dzieciakom możliwość wypożyczenia wielu nowych tytułów książek.  Dzięki Darczyńcom biblioteka szkolna wzbogaciła się o nowe tytuły książek dla dzieci i młodzieży. To repertuar pozalekturowy, a więc dla pasjonatów czytania - ulubione przez czytelników serie wydawnicze.

DARCZYŃCAMI są UCZNIOWIE i ich RODZICE, którzy PODZIELILI się swoimi prywatnymi zbiorami przekazując nieodpłatnie bibliotece książki, które już nie służą domownikom.

W tym roku to 95 sztuk!

Książki trafiły już do czytelników! WYSTAWKĘ nowych książek dla dzieci i młodzieży – odwiedzali uczniowie (klas: I a i I b, II a, II b, III a, III c i IV-V)    indywidualnie podczas przerw oraz klasy z wychowawcami podczas lekcji bibliotecznych.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY DARCZYŃCOM!

Atrakcyjność tegorocznych WYPOŻYCZEŃ WAKACYJNYCH podniosły nowe nabytki – książki zakupione w ramach NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA.

Pierwsza transza środków została już wykorzystana na zakup książek według wcześniej dokonanego rozeznania wśród uczniów – jakie książki chcieliby mieć w szkolnej bibliotece. W tym roku – zgodnie z ich ŻYCZENIEM jest to literatura piękna – serie wydawnicze lub wydawnictwa wielotomowe oraz książki dotyczące ich zainteresowań.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY KSIĘGARNI „SUPLEMENT” ZA ŻYCZLIWOŚĆ                  I BARDZO SPRAWNĄ OBSŁUGĘ ZAMÓWIENIA.

Planowana wystawa nowych książek zakupionych ze środków dotacyjnych NPRC – nie odbyła się z prostego powodu: niemal wszystkie książki zostały zarezerwowane przez uczniów tuz po ich rozpakowaniu i natychmiast po ich opracowaniu i przyjęciu na stan biblioteki szkolnej - WYPOŻYCZONE!

Relacja zdjęciowa pokazuje w niewielkim tylko stopniu – ogrom zainteresowania uczniów nowymi książkami oraz ich radość z powodu możliwości czytania atrakcyjnych dla nich książek!

I O TO CHODZI!