• Dzisiaj jest: 21 lutego 2024
  • Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
  • Wakacje już za:
    • 293 dni

"Nikt nie żyje dzięki sobie i tylko dla siebie"
ks. Jan Twardowski

×

Wyszukaj w serwisie

UROCZYSTOŚCI PASOWANIA UCZNIÓW KLASY I A i I B

UROCZYSTOŚCI PASOWANIA UCZNIÓW KLASY  I A i I B

NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

PSP W KOMPRACHCICACH

Niedawno odbyła się uroczystość pasowania uczniów klasy I a - a nieco później uczniów klasy I b na czytelników naszej biblioteki szkolnej. Tak  naprawdę uczniowie ci od września są stałymi jej bywalcami – niektórzy jako czytelnicy i wolontariusze – inni tylko jako czytelnicy.

Ale egzamin z umiejętności czytania, który był jednym z elementów uroczystości – odbył się właśnie teraz, kiedy wszystkie „pierwszaki” poznały już cały alfabet.

Królowa Książek i Książka (role te przyjęły uczennice – wolontariuszki z kl. 7 A i 7 B) przypomniały uczniom – jak należy zachować się w bibliotece i jak trzeba dbać o książki.

Ilustrację tych zasad stanowiła  prezentacja multimedialna.

Było też wspólne śpiewanie piosenek o książce i bibliotece.

Każdy z uczniów podczas egzaminu z czytania zaprezentował swoją ulubioną książkę przyniesioną ze swojej prywatnej biblioteczki.

Po ogłoszeniu pozytywnych wyników jury uczniowie zostali pasowani na czytelników przez Królową  Książek a Dyrektor Jolanta Tracz wręczyła uczniom dyplomy czytelnika z zakładką do książek oraz wyprawkę czytelniczą przydzieloną w ramach projektu ministerialnego.

Potem wspólne pamiątkowe zdjęcia i… buszowanie po półkach z książkami oraz wybieranie książek z WYSTAWKI przygotowanej specjalnie na tę okazję… i WYPOŻYCZENIA NA WAKACJE!

Czynności te uprzyjemniała muzyka i piosenki znane uczniom, które mogli nucić wybierając książki.

 

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA DLA WOLONTARIUSZEK - UCZENNIC Z KL. 7 B i 7 A za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu obu uroczystości.

 

 

(Red. S.G.)