• Dzisiaj jest: 18 czerwca 2024
  • Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli
  • Wakacje już za:
    • 293 dni

"Nikt nie żyje dzięki sobie i tylko dla siebie"
ks. Jan Twardowski

×

Wyszukaj w serwisie

Dzień Kropki w szkole

 

15 września nasz szkoła po raz kolejny wzięła udział w obchodach Międzynarodowego Dnia  Kropki. To pozornie zabawne i błaho brzmiące wydarzenie niesie za sobą bardzo ważne i cenne przesłanie. Jest to święto odwagi, kreatywności, radości a przede wszystkim wiary we własne możliwości. Tego dnia w szkole  królowały groszki – duże, małe, kolorowe, brokatowe – do wyboru do koloru. W kropki były stroje, dodatki, a nawet kolorowe piegi na policzkach.

Dzień Kropki pojawił się w różnych formach na zajęciach i w klasach młodszych i na lekcjach niemieckiego, matematyki, informatyki czy polskiego w klasach starszych.

W klasie 3b uczniowie rozmawiali o swoich talentach, a następnie przystąpili w dwóch grupach do tworzenia prac plastycznych przy użyciu wcześniej zgromadzonych różnokolorowych plastikowych zakrętek. Chłopcom udało się  zbudować kosmiczną rakietę dość pokaźnych rozmiarów , a dziewczętom piękny kwiat. Na koniec każdy uczeń otrzymał dyplom uczestnictwa w Dniu Kropki.

W klasie 1a dzieci rozpoczęły dzień od spotkania z książką pod tytułem „Naciśnij mnie”. To książka kreatywna, którą należało przekręcać i do której trzeba było klaskać. Niezapomniana, zachęciła nas do wspólnej zabawy i nauki. Przygody kolorowych kropek przyniosły dzieciom dużo radości. 

 

Na zajęciach informatyki uczniowie z wielkim zaangażowaniem tworzyli kropkowe projekty w Scratchu.

Na pozostałych zajęciach swoją kreatywność wyrażali w formie ciekawych prac plastycznych.

Było wesoło i zabawnie, a przy okazji każdy mógł dostrzec u siebie ukryty talent.