• Dzisiaj jest: 22 lutego 2024
  • Imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora
  • Wakacje już za:
    • 293 dni

"Nikt nie żyje dzięki sobie i tylko dla siebie"
ks. Jan Twardowski

×

Wyszukaj w serwisie

EUROPEJSKI DZIEŃ JEZYKÓW OBCYCH

 

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH...

  … w naszej szkole organizowała  w tym roku Ewa Przesmycka – nauczycielka języka angielskiego.

W poniedziałek 26.09.2022 cała społeczność szkolna zgromadzona na udekorowanej flagami różnych państw  hali OS i R słuchała prezentacji piosenek, dialogów – w wykonaniu przedstawicieli poszczególnych klas.Rozbrzmiewały więc teksty i piosenki we wszystkich możliwych językach

państw europejskich.

Zadaniem widzów było odgadywanie – w jakim języku „mówią” artyści podczas  kolejnych występów. Była to świetna zabawa i niemała zagadka dla tych uczniów, którzy nie znają brzmienia niektórych języków europejskich.

Międzynarodowy klimat i scenerię tego wydarzenia tworzyły dodatkowo  dekoracja sceny, kolorowe flagi różnych państw przygotowane przez poszczególne klasy oraz elementy wielobarwnych atrybutów w strojach uczniów – symbolizujące poszczególne kraje.

To „międzynarodowe spotkanie” – nie przebiegałoby w klimacie wspólnej zabawy - gdyby nie zaangażowanie uczniów i ich wychowawców!

 W imieniu Organizatora serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie  EUROPEJSKIEGO DNIA JĘZYKÓW OBCYCH  w naszej szkole.

 

(Red. S. Gwóźdź)