• Dzisiaj jest: 21 lutego 2024
  • Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
  • Wakacje już za:
    • 293 dni

"Nikt nie żyje dzięki sobie i tylko dla siebie"
ks. Jan Twardowski

×

Wyszukaj w serwisie

Pamiętamy

,,Są dni pełne radości, szczęścia i uniesień. Ale są też inne – pełne zadumy i smutku. I taki jest dzień 1 listopada, kiedy to przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze, wspominamy i tęsknimy.”

Cmentarz jest ważną częścią naszej kultury, przechowuje pamięć o wyjątkowych ludziach, ale także o zwykłych mieszkańcach, których codzienne życie wpisane było w historię regionu. Dbałość i troska o groby jest wyrazem naszego szacunku wobec ludzi i historii. Pobyt na miejscu wiecznego spoczynku jest duchowym i religijnym przygotowaniem do Święta Zmarłych dlatego nowo wybrany Samorząd Uczniowski wybrał się 27 października na cmentarz w Komprachcicach. Pod opieką pani Doroty Piechaczek zapalili  znicze na mogiłach osób, które jeszcze niedawno były między nami.

Okres przed Świętem Zmarłych to odpowiedni moment na wspomnienia o tych, którzy odeszli od nas. Czas na rozmowy dotyczące szacunku dla zmarłych i modlitwy. Jest to również właściwy czas na dyskusję dotyczącą odpowiedniego zachowania się na cmentarzu.

Przed wejściem do szkoły Samorząd Uczniowski przygotował gazetkę poświęconą nauczycielom, którzy w naszej szkole pracowali, uczniom, którzy do niej uczęszczali, ważnym osobom z naszej gminy i innym, których już nie ma pośród nas.