• Dzisiaj jest: 20 lipca 2024
  • Imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny
  • Wakacje już za:
    • 293 dni

"Nikt nie żyje dzięki sobie i tylko dla siebie"
ks. Jan Twardowski

×

Wyszukaj w serwisie

*** W okresie wakacji sekretariat szkoły czynny w godzinach 8:00- 14:30. *** Od  15.07.2024 do 05.08.2024r. sekretariat szkoły będzie nieczynny ***

OBCHODY ŚWIĘTA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

OBCHODY ŚWIĘTA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI  W NASZEJ SZKOLE!

 

 

Jak co roku – było uroczyście i bardzo atrakcyjnie!

 

Akademia - przygotowana przez nauczyciela historii – Andrzeja Kłosia z klasą 8 a – była dobrą lekcją historii, która przywołała najważniejsze wydarzenia drogi do odzyskania niepodległości państwa polskiego.

Jak zawsze – akademię rozpoczęło wejście pocztu sztandarowego i uroczysty śpiew naszego hymnu państwowego.

Wygłoszone teksty literackie oraz pieśni legionowe w wykonaniu uczniów klasy 5 –  przygotowanych przez Patrycję Labusgę – przywołał klimat tamtych lat: odwagę i zapał legionistów, ducha patriotyzmu i gotowości oddania wszystkiego w walce o wolność Ojczyzny.

 Gromki śpiew „Roty” i „Pierwszej Brygady” w wykonaniu WSZYSTKICH uczniów naszej szkoły – wywarł ogromne wrażenie. 

Autorem wymownej i symbolicznej scenografii była Aleksandra Kawecka.

 

Druga część obchodów to udział uczniów klas 4-8  w uroczystości gminnej: a więc we mszy św., którą odprawił proboszcz katedry opolskiej ks. Waldemar Klinger - z udziałem gości honorowych – władz naszej gminy oraz reprezentacji jednostki wojskowej w Komprachcicach.

Po mszy świętej – odbyła się defilada ulicami Komprachcic a na placu kościelnym - uroczysta akademia. Rozpoczęło ją wzniesienie sztandaru: biało-czerwona flaga załopotała na maszcie i wszyscy obecni odśpiewali  5 zwrotek  „MAZURKA” H. Dąbrowskiego.

 Przemówienie wójta: Leonarda Pietruszki oraz dowódcy 91 Batalionu Logistycznego – przypomniały nazwiska najbardziej zasłużonych. Jedną z pieśni patriotycznych wykonał odważny trzecioklasista: Kacper Puślecki.

Salwy honorowe – zakończyły uroczyste obchody Święta Odzyskania Niepodległości  w Gminie Komprachcice i w naszej szkole!

 

 To niezwykła lekcja historii na żywo, którą uczniowie na pewno zapamiętają na długo!

 

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM,

KTÓRZY ZORGANIZOWALI TO ŚWIĘTOWANIE!

 

 

 

(Red. i Gwóźdź)