• Dzisiaj jest: 18 czerwca 2024
  • Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli
  • Wakacje już za:
    • 293 dni

"Nikt nie żyje dzięki sobie i tylko dla siebie"
ks. Jan Twardowski

×

Wyszukaj w serwisie

Jarmark Adwentowo-Bożonarodzeniowy

logo-Laboratoria_Przyszłości_pion_kolor.png

 

Jarmark Adwentowo-Bożonarodzeniowy  z #LaboratoriumPrzyszłości

 

10 grudnia 2022r na korytarzach naszej szkoły odbył się Jarmark Adwentowo-Bożonarodzeniowy .

Przekraczający próg szkoły  goście mogli poczuć rodzinny, świąteczny klimat, a także ogrzać się przy wielkim ognisku rozpalonym przed budynkiem. Dla najwybredniejszych koneserów świątecznych wypieków znalazły się przepyszne ciasta, wypieczone z ogromnym sercem przez uczniów  rodziców, można było spałaszować od razu lub zabrać do domu, aby podzielić się z bliskimi.

Marchewkowce, pierniki, serniki z polewą, lukrem, posypką  pierniczki oraz ciasteczka do wyboru do koloru. Do tego ciepła kawa, herbata oraz kakao.  Wszystko przygotowane w naszej szkolnej kuchence #LaboratoriumPrzyszłosci. Cały tydzień w szkole unosił się ze szkolnej kuchenki,  aromat przypraw korzennych i wypieków, kto do nas wstąpił bez wątpienia poczuł te frykasy…

W dniu jarmarku  na szkolnej linii produkcyjnej pod dowództwem nauczycieli, rodziców i dyrekcji, którym pomagały elfy z 7 klasy ulepiono 500 pierogów. Można było rozkoszować się nimi w czasie jarmarku.

Nie można nie wspomnieć o występach artystycznych naszych zdolnych uczniów. Śpiewy, gra na instrumentach, tańce oraz recytacja nastrojowych, świątecznych wierszy trwała, aż dwie godziny. Mali artyści z klas 1-7 stanęli na wysokości zadania, a publiczność dopisała i nagrodziła ich gromkimi brawami. Niespodzianką dla wszystkich był recital nauczycieli, którzy wykonali świąteczne kolędy i piosenki. Można było usłyszeć zarówno solówki, jak również występy wspólne. Nagłośnienie , filmowanie i fotografowanie było możliwe dzięki zakupionemu sprzętowi #LaboratoriumPrzyszłosci

Zwieńczeniem Spotkania było wspólne pieczenie kiełbasek na ognisku, które ogrzewało wszystkich zebranych w śnieżny, zimowy wieczór.

Składamy serdeczne podziękowania organizatorom oraz wszystkim zaangażowanym w to, że to popołudnie upłynęło w tak świetnej, rodzinnej oraz przedświątecznej atmosferze.  

Film został wykonany przy pomocy zakupionego sprzętu w ramach Laboratoriów Przyszłości. Relację znajdziecie Państwo poniżej, klikając w zdjęcie.

Jarmark Bożonarodzneiowy.png