• Dzisiaj jest: 20 lipca 2024
  • Imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny
  • Wakacje już za:
    • 293 dni

"Nikt nie żyje dzięki sobie i tylko dla siebie"
ks. Jan Twardowski

×

Wyszukaj w serwisie

*** W okresie wakacji sekretariat szkoły czynny w godzinach 8:00- 14:30. *** Od  15.07.2024 do 05.08.2024r. sekretariat szkoły będzie nieczynny ***

Jasełka

Święta Bożego Narodzenia to czas, na który dzieci czekają cały rok. To czas spotkań, prezentów, śpiewania kolęd, pysznych potraw na stołach.
Tradycją naszej szkoły są przedświąteczne klasowe Wigilie, a także Jasełka, które mają nam przybliżyć historię narodzin Jezusa.
22 grudnia każda klasa zadbała o wyjątkowy świąteczny nastrój: można było zobaczyć udekorowane sale, odświętne stroje, smakołyki na stołach, usłyszeć wspólne śpiewanie kolęd i składanie sobie życzeń. Na korytarzach mieszały się zapachy Świąt: pierogów, pierniczków i mandarynek. Tego dnia nie było plecaków i książek, nikt nie stawiał stopni, a wszystkim udzieliła się podniosła atmosfera zbliżającego się Bożego Narodzenia.
Ukoronowaniem tego dnia było przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy 4a i 3b, pod okiem wychowawców: pani Agnieszki Adamkiewicz i pani Izabeli Wiśniewskiej oraz siostry Bogumiły Halamy i pana Pawła Zyzika.


Jasełka w pogodny, bajkowy sposób opisywały wydarzenia sprzed ponad 2000 lat: były krasnoludki, leśne ptaszki i zwierzątka, ale była też Maria z Józefem i Dzieciątkiem, Trzej Królowie i pastuszkowie. Jasełkom towarzyszyła piękna oprawa muzyczna, o którą zadbała pani Patrycja Labusga i uczniowie: Stanisław Wójcik z kl. 6a i Pascal Sierakowski z kl. 2a. Scenografię do przedstawienia przygotowała pani Aleksandra Kawecka.
Dzień ten wprowadził nas w świąteczny nastrój, skłonił do refleksji nad naszym postępowaniem i sensem nadchodzących Świąt. Mamy nadzieję, że były one dla Was radosne, zdrowe i spędzone wśród najbliższych Wam osób.