• Dzisiaj jest: 25 lutego 2024
  • Imieniny: Almy, Cezarego, Jarosława
  • Wakacje już za:
    • 293 dni

"Nikt nie żyje dzięki sobie i tylko dla siebie"
ks. Jan Twardowski

×

Wyszukaj w serwisie

FERIE Z EKONOMIĄ JUŻ ZA NAMI!

                                                                              FERIE Z EKONOMIĄ JUŻ ZA NAMI!

 

W dniach 13.02-17.02.2023 uczniowie klasy VII uczestniczyli w projekcie „Ferie z ekonomią” realizowanym przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Celem projektu było poszerzenie wiedzy ekonomicznej uczniów, rozbudzenie i kształtowanie w nich postaw przedsiębiorczych, rozwój umiejętności planowania i zarządzania finansami osobistymi oraz poznanie zadań NBP i roli pieniądza.  

Uczestnicy zdobywali wiedzę, m.in. z zakresu ekonomii i finansów, przyswajając podstawowe pojęcia ekonomiczne, dowiadując się, jak funkcjonuje prawdziwe przedsiębiorstwo i na czym polega patriotyzm gospodarczy. Młodzież miała również szansę wykształcić u siebie zdolności negocjacyjne, nauczyć się odpowiedzialnego gospodarowania pieniędzmi. Zajęciom edukacyjnym towarzyszyły  gry i zabawy ekonomiczne, spotkanie z lokalnym przedsiębiorcą oraz warsztat dotyczący pieniądza prowadzony przez pracownika Oddziału Okręgowego Narodowego Banku Polskiego w Opolu. W trakcie warsztatu w NBP uczniowie dowiedzieli się, jakie są zadania banku centralnego oraz poznali tajniki produkcji i zabezpieczeń polskich pieniędzy.

W ramach spotkania z lokalnym przedsiębiorcą uczniowie w dniu 17.02.2023 r. odwiedzili piekarnię Pana Dydzika w Komprachcicach. Mogli tam zobaczyć, jak wygląda praca pracowników piekarni, jak przebiega proces produkcji chleba i innych wyrobów wytwarzanych w tamtejszym zakładzie oraz zapoznać się z zasadami prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Na koniec na wszystkich uczestników czekała niespodzianka w postaci poczęstunku złożonego ze specjalności piekarni. Serdecznie dziękujemy Panu Mateuszowi Dydzikowi za możliwość odwiedzenia jego zakładu oraz za zaserwowane pyszności.

Zrealizowany projekt umożliwił młodzieży przyswojenie wiedzy z zakresu ekonomii w atrakcyjnej i praktycznej formie .

projekt FZE.jpeg