• Dzisiaj jest: 20 lipca 2024
  • Imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny
  • Wakacje już za:
    • 293 dni

"Nikt nie żyje dzięki sobie i tylko dla siebie"
ks. Jan Twardowski

×

Wyszukaj w serwisie

*** W okresie wakacji sekretariat szkoły czynny w godzinach 8:00- 14:30. *** Od  15.07.2024 do 05.08.2024r. sekretariat szkoły będzie nieczynny ***

Warsztaty w ramach #LaboratoriumPrzyszłości

 Warsztaty w ramach #LaboratoriumPrzyszłości

Laboratoria-logo.png

28 marca 2023 do naszej szkoły przybyło Mobilne #LaboratoriumPrzyszłości, tym samym  uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestnictwa w warsztatach w ramach programu #LaboratoriumPrzyszłości”. Zajęcia podzielone zostały na dwa bloki tematyczne: druk 3D i roboty Photon.

Na przykładzie drukarki filamentowej uczniowie zostali wprowadzeni w świat wydruku 3D: poznali materiały, z których się drukuje, ich typy i właściwości. Zostali zapoznani                                   z możliwościami i rodzajami drukarek 3D, a także z ich szerokim zastosowaniem we współczesnym świecie. Duże wrażenie zrobiły wydruki zaprezentowane podczas warsztatów: zabawki, narzędzia, protezy oraz prawdziwe budynki mieszkalne, pokazane na filmie, wydrukowane ogromnymi drukarkami 3D.

W trakcie kolejnego bloku warsztatów, młodzież została wprowadzona w świat technologii i programowania. Uczniowie zapoznani zostali z robotami Photon i sposobem ich programowania i sterowania. Każda grupa miała za zadanie samodzielnie zaprogramować swojego robota, tak aby tańczył. Photon, wyposażony w świecące diody, głośnik i szereg czujników, wykonywał polecenia zadane mu przez młodych programistów: jeździł i reagował na bodźce.

To były ciekawe zajęcia na miarę nowoczesnej szkoły.