• Dzisiaj jest: 22 lutego 2024
  • Imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora
  • Wakacje już za:
    • 293 dni

"Nikt nie żyje dzięki sobie i tylko dla siebie"
ks. Jan Twardowski

×

Wyszukaj w serwisie

VI Gminny Konkurs Profilaktyczny

VI Gminny Konkurs Profilaktyczny

Według raportu z ogólnopolskiego badania zdrowia psychicznego wśród dzieci i młodzieży MŁODE GŁOWY, w którym nasza szkoła również wzięła udział, wynika, iż: „66% uczniów chciałoby mieć więcej szacunku do samego siebie, 58% uczniów czasami czuje się bezużyteczna, 46 % to osoby o skrajnie niskiej samoocenie, 32% uczniów nie lubi siebie, co trzecie dziecko nie ma chęci do życia, co szóste się okalecza”.

Zdrowie psychiczne to temat bardzo aktualny. Problemy dzieci i młodzieży są coraz większe, natomiast dostęp do pomocy psychiatrycznej i psychologicznej coraz trudniejszy. W Polsce jest jedynie około 400 psychiatrów dziecięcych.

Ważna jest też świadomość tego, jakie są objawy zaburzeń psychicznych, jak rozpoznać, że ktoś potrzebuje wsparcia i jak tej pomocy, my jako uczniowie, możemy udzielić lub gdzie taką osobę skierować. Istotne jest również, jak możemy pomóc sobie, nad czym pracować, aby chronić swoje zdrowie psychiczne.

Mamy nadzieję, że udział w VI Gminnym Konkursie Profilaktycznym przybliżył uczestnikom to, jak można „dbać o swoje zdrowie psychiczne”.

VI GMINNY KONKURS PROFILAKTYCZNY odbył się 9.05. 2023r. i zorganizowany został przez naszą szkołę. Brali w nim udział uczniowie klas siódmych i ósmych szkół podstawowych z naszej gminy,  a sam konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym  uczniowie rozwiązywali test, natomiast w kolejnej części zadaniem zawodników było pokazanie, jak konstruktywnie rozwiązać wylosowany problem związany z tematyką konkursu. W turnieju wzięło udział ośmioro uczniów.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie:

  • p. Małgorzata Hajduk – asystent rodziny z GOPS w Komprachcicach
  • p. Barbara Nowotny – pedagog specjalny w Publicznym Przedszkolu w Komprachcicach

Po podliczeniu punktacji I miejsce zajęła Julia Strzępek z PSP w Domecku, II miejsce zajęła Zofia Dzierwa z PSP w Polskiej Nowej Wsi, III miejsce zajęła Alicja Grzela również ze szkoły w Polskiej Nowej Wsi.

Nagrody zostały ufundowane przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku.