• Dzisiaj jest: 20 lipca 2024
  • Imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny
  • Wakacje już za:
    • 293 dni

"Nikt nie żyje dzięki sobie i tylko dla siebie"
ks. Jan Twardowski

×

Wyszukaj w serwisie

*** W okresie wakacji sekretariat szkoły czynny w godzinach 8:00- 14:30. *** Od  15.07.2024 do 05.08.2024r. sekretariat szkoły będzie nieczynny ***

Wycieczka do Pragi

W dniach 31 maja do 2 czerwca 2023r. klasy 8b i 8c  pod opieką nauczycieli - wychowawców oraz przewodnika wybrały się na wycieczkę do Pragi oraz Skalnego Miasta.

Po sprawdzeniu przez inspekcję ruchu drogowego autobusu mogliśmy bezpiecznie wyruszyć ku przygodzie.

Przez całą drogę buzie naszych ósmoklasistów nie zamykały się nawet na chwilę, a co jakiś czas raczyły nasze uszy, tymi starszymi i nowszymi, przebojami muzycznymi.

Zwiedziliśmy Skalne Miasto, gdzie mieliśmy przyjemność, pod czujnym okiem marynarza z Czech, przepłynąć łodzią małe jeziorko oraz przejść na własnych nogach dłuższy szlak, co niektórym uczniom nie spodobało się i zwieńczyli to marudzeniem.

Pogoda dopisała, dlatego dwa kolejne dni mogliśmy zwiedzać i chodzić, zwiedzać i chodzić…

I tak chodząc i zwiedzając, zwiedziliśmy między innymi: kompleks pałacowo - zamkowy, katedrę św. Wita, Złotą Uliczkę, Most Karola, plac św. Wacława. Miłym wstępem przed zwiedzaniem był rejs po Wełtawie. Największą atrakcją dla uczniów okazało się zobaczenie Pragi nocą oraz powrót do hotelu metrem.

Wycieczka była bardzo udana i otworzyła nam oczy na różnorodność oraz rozwinęła umiejętności posługiwania się innymi językami.

Mamy nadzieję, że wycieczka zachęci uczniów do odkrywania świata w przyszłości.

 

Napisały: Anna Knetsz, Małgorzata Pomykała