• Dzisiaj jest: 21 lutego 2024
  • Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
  • Wakacje już za:
    • 293 dni

"Nikt nie żyje dzięki sobie i tylko dla siebie"
ks. Jan Twardowski

×

Wyszukaj w serwisie

WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA

HO HO HO !!!! Tak witał się Święty Mikołaj z uczniami 6 grudnia.

Już od godzin porannych w całej szkole panowała radość i wielkie poruszenie.          Z każdej strony kręciły się po korytarzach i w klasach dzieci ubrane na czerwono,     w pięknych mikołajkowych czapkach. Powodem tego zamieszania był oczywiście Mikołaj, który przybył do nas z wielkim workiem słodkości oraz cukierków. Oprócz tego przywiózł jeszcze duuuużo uśmiechu. Towarzyszyły mu dwie pomocnice z Samorządu Uczniowskiego: Ewa i Emilia z klasy 8. Szczególnie ciepło powitały Mikołaja dzieci z klas I- III.  Zaprosiły  swojego gościa do zabawy i śpiewu. Uczniowie zaśpiewali piosenki, które Mikołajowi bardzo się podobały. Starsi uczniowie w zamian za słodkości musieli czasami wykazać się zwinnością i skakać przez pastorał, czyli tą długą laskę z którą Mikołaj przybył.

Wizyta Świętego minęła w bardzo miłej atmosferze i wszystkim dzieciom przyniosła wiele radości. Na koniec spotkania zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia.

Mikołajki rozpoczynają czas oczekiwania na najmilsze święta w roku, czas choinki, kolędy, śniegu, żłóbka… A więc wszyscy czekamy już teraz na Święta Bożego Narodzenia.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców, która to wspólnie z Mikołajem osłodziła nam ten dzień pysznymi upominkami.