• Dzisiaj jest: 18 czerwca 2024
  • Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli
  • Wakacje już za:
    • 293 dni

"Nikt nie żyje dzięki sobie i tylko dla siebie"
ks. Jan Twardowski

×

Wyszukaj w serwisie

DRUGIE ŚNIADANIE NASZEJ SZKOLE

 

Od 4 do 8 grudnia 2023 roku w naszej szkole przeprowadzone zostały zajęcia kulinarne w ramach ,,Programu dla szkół” Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, realizującego dostawy owoców, warzyw i mleka do placówek szkolnych.

Zajęcia zostały przeprowadzone we wszystkich klasach 1-3 pod hasłem ,,DRUGIE ŚNIADANIE – DLA UCZNIA DOŁADOWANIE”, natomiast w klasach IVa, IVb, i Vb pod hasłem ,,DRUGIE ŚNIADANIE. ZDROWIE RODZINY TKWI W ŚNIADANIU”.  W czasie lekcji zostały wykorzystane materiały edukacyjne tj. scenariusze, karty pracy, filmy i broszury zaproponowane przez organizatora.

W trakcie tego działania około 170 uczniów otrzymało informację na temat zdrowego odżywiania się – jak można wspólnie przyrządzać DRUGIE ŚNIADANIE, przestudiowali piramidę zdrowego żywienia oraz w praktyce poznali zasady i sposoby przyrządzania pysznych i zdrowych śniadań. Na koniec wspólnie konsumowali to, co przyrządzili i trzeba dodać, że bardzo im smakowało. Natomiast, aby zdobytą w ten sposób wiedzę i umiejętności pogłębiać, uczniowie zabrali do domu broszury dla rodziców.

Zajęcia kulinarne bardzo podobają się uczniom naszej szkoły, dlatego będziemy je powtarzać.

Aneta Sosińska