• Dzisiaj jest: 03 marca 2024
  • Imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana
  • Wakacje już za:
    • 293 dni

"Nikt nie żyje dzięki sobie i tylko dla siebie"
ks. Jan Twardowski

×

Wyszukaj w serwisie

WYRÓŻNIENIE Z EKONOMII

Uczeń klasy ósmej Arkadiusz Abramek otrzymał wyróżnienie, zostając laureatem  XXI edycji „Konkursu na pracę pisemną”, który organizował Narodowy Bank Polski. Celem inicjatywy było pogłębianie wiedzy oraz popularyzowanie edukacji ekonomicznej. Konkurs zorganizowano w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwszą grupę stanowili uczniowie klas VII-VIII szkół podstawowych, a drugą uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Tematy prac brzmiały następująco: 

  • dla uczniów VII i VIII klasy szkół podstawowych: Czy uważasz, że Mikołaj Kopernik miałby szansę na nagrodę w dziedzinie ekonomii? Przeanalizuj jego dokonania, poszukaj argumentów za i przeciw;
  • dla uczniów szkół ponadpodstawowych: Jaki element dorobku naukowego Mikołaja Kopernika w dziedzinie ekonomii jest najbardziej znany? Czy jest on dostrzegany i obecny w innych sferach aktywności człowieka (kulturze, nauce, rozrywce, rozwoju technologii)?

     Tematyka prac nawiązywała do jednego z patronów roku 2023 – Mikołaja Kopernika, który był nie tylko wielkim astronomem, matematykiem, lekarzem i prawnikiem, ale także ekonomistą. W kategorii szkół podstawowych nadesłanych zostało 220 prac z całej Polski, tym bardziej cieszy wyróżnienie ucznia Naszej szkoły. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 15 grudnia 2023 roku w Narodowym Banku Polskim w Warszawie.                                                                            Arku, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naukowych.

Arek Abramek.jpeg