• Dzisiaj jest: 03 marca 2024
  • Imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana
  • Wakacje już za:
    • 293 dni

"Nikt nie żyje dzięki sobie i tylko dla siebie"
ks. Jan Twardowski

×

Wyszukaj w serwisie

„Impresje…” już za nami…

 

XI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Impresje…” już za nami…

 

W tym roku hasło: „Życie”, a więc teksty o wszystkich jego urokach, pięknie świata, uczuciach, ale i trudach codziennej ludzkiej egzystencji.

Bogaty wybór tekstów zaprezentowali uczestnicy z trzech szkół Gminy Komprachcice: Publicznej Szkoły Podstawowej w Wawelnie, Publicznej Stowarzyszeniowej Szkoły Podstawowej w Ochodzach oraz Publicznej szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Komprachcicach. Razem: 12 uczestników: 7 w kategorii I - młodszej (klas IV-VI) oraz 5 w kategorii II - starszej (klas VII – VIII i III G). Naszą szkołę reprezentowali laureaci etapu szkolnego: w kategorii I (Klas IV-VI): laureat I m.: Joshua. Górny (IV b); laureat III m.: Antoni Wójcik kl. V a, oraz w kategorii II (klas VI-VIII i III/G): laureat I miejsca: Bartosz Bareja III d/G; Laureaci II m: Emilia Naryniecka (VIII a) i Paweł Wenzel (III d/G);

Organizatorka powitała uczestników i gości informując o modyfikacji regulaminu konkursu: zainteresowanie dzieci i młodzieży poezją i recytacją oraz pięknem słowa jest swoistą profilaktyką, chroniącą młodzież przed popadnięciem w złe zainteresowania czy nawet nałogi. Budowanie dobra jest już zapobieganiem złu… Podziękowano wszystkim, którzy angażują się w tworzenie tego dobra, jakim jest organizacja i udział w konkursie recytatorskim IMPRESJE… Tym razem konkurs został doposażony środkami z Gminnej Komisji Rozwiazywania Problemów Alkoholowych w Komprachcicach. Dzięki temu mogliśmy zakupić gry zespołowe dla dzieci i młodzieży.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY W IMIENIU OBDAROWANYCH

Dyrektor Bogumiła Sawaryn – rozpoczynając oficjalnie XI edycję Impresji… pod  hasłem ŻYCIE - powiedziała - sparafrazuję:

Życie jest jak pudełko czekoladek, są w nim słodkie czekoladki, niektóre mniej, inne gorzkie – ale wszystkie należy zjeść… Bo to czekolada. I w życiu również bywają chwile piękne i radosne, ale też trudniejsze, czasem bardzo trudne – i wszystkie trzeba przyjąć, przeżyć, bo każda z nich jest nieodłącznym elementem naszego życia i jest „po coś”, czemuś służy. Dlatego życie jest pomimo wszystko takie barwne… ma wiele odcieni.

Tym razem świecę zapaliły z Panią dyrektor… maluszki z klas I-III, które miały swój występ gościnny w dalszej części konkursu.

Uczestników konkursu oceniała komisja w składzie:

Barbara Langner – bibliotekarka Biblioteki Gminnej w Komprachcicach – wiernie z nami od początku trwania konkursów;

Celina Glonek – nauczyciel, psycholog, człowiek wrażliwy na drugiego człowieka;

Paulina Pruchnicka – uczennica klasy III d – wielokrotny uczestnik konkursów Impresje…, rozumiejąca i kochająca poezję;

Nowością w tym roku był gościnny występ maluszków z klas I-III – trzech przedstawicieli laureatów etapu szkolnego Impresji… Po raz pierwszy eliminacje szkolne objęły również uczniów klas I-III. Laureatami w tej kategorii w naszej szkole byli:

I m. Nikola Polowy kl. I; II m.: Stanisław Wójick kl. II a, Michał Raczek kl,. III, Tobias Pawletta kl. II b; III m: Kamila Komor kl. II b, Marta Kuc kl II b, Krzysztof Kampa II a. Wyróżnienia otrzymali: Alina Czajka kl. I , Milena Wochalska kl. II b.

Na konkursie Międzyszkolnym - 6 maja - reprezentowali ich: Nikola Polowy I, Stanisław Wójcik IIa i Kamila Komor II b. To był ich pierwszy – tym razem jeszcze pozakonkursowy - występ przed tak liczną i dla nich – starsza widownią, w której znaleźli się również goście z innych szkół. Wielkie przeżycie!

Wszyscy recytatorzy: „konkursowi” i ci „pozakonkursowi” zostali nagrodzeni gromkimi brawami przez widownię, wśród której – oprócz recytatorów i opiekunów – dominowali uczniowie z klasy III d – BRAWO! - za postawę dla nich! Zamiast lekcji wychowania fizycznego… słuchanie poezji…! Cierpliwie i w skupieniu… a kiedy trzeba – nagroda gromkimi brawami… publiczność bardzo żywo reagowała na jakość, poziom i zaanagażowanie recytatorów.

Czas przerwy po przesłuchaniu ogłosili konferansjerzy prowadzący konkurs: K. Bronek (III d/G) i Patrycja Stach (III c/G). Jury udało się, na obrady, a wszyscy goście mogli zająć się czymś „BARDZOPRZYJEMNYM” – jak powiedziałby Kubuś Puchatek – czyli… jedzeniem przepysznych pączków i babek podarowanych – z niezwykła hojnością i obfitością – przez Piekarnię Dydzik w Komprachcicach.

SERDECZNIE!!! DZIĘKUJEMY W IMIENIU WSZYSTKICH, KTÓRZY JE SKONUSMOWALI! J.

Podczas przerwy uczniowie obejrzeli zdjęcia z występów oraz film dokumentalny p.t.: „Cyrk Motyli” o niepełnosprawnym chłopaku, który przełamuje wszystkie bariery swojej niepełnosprawności. Ze swoistego „trójgłosu” jury wyłonił się bogaty „zestaw” laureatów – recytatorów:

LAUREACI ETAPU MIĘDZYSZKOLNEGO

KATEGORIA I (KL. IV-VI):

I MIEJSCE:  Gala Julia (kl. V, PSSP Ochodze)

II  MIEJSCE: Walecko Laura (kl. VI, PSSP Ochodze)

III MIEJSCE: Górny Joshua (kl. IV a, PSP Komprachcice), Wójcik Antoni (kl. Va, PSP Komprachcice)

WYRÓŻNIENIE: Aleksandrowicz Marta (kl. V, PSP Wawelno)

KATEGORIA II (KL. VI-VIII i III /G)  

I MIEJSCE:   Borowicz Kamila (kl. VIII, PSP, Wawelno)

II MIEJSCE: Bareja  Bartosz (kl. IIId/G, PSP Komprachcice);

                         Dolipska Kinga (kl. VII PSP Wawelno),

III MIEJSCE:   Naryniecka Emilia (kl. VIII a, PSP Komprachcice)

Nagrody – tomiki poezji - ufundowane przez Radę Rodziców przy PSP w Komprachcicach – wręczyła dyr. B. Sawaryn oraz jury. Podziękowania dla  nauczycieli, którzy przygotowali uczniów oraz dla członków jury wręczyła dyrektor Bogumiła Sawaryn i organizatorka konkursu.

Jak zawsze: zgaszenie świecy zakończyło XI edycje konkursu Impresje… Życie 2019 – z Dyrekcją zrobili to przedstawiciele laureatów klas I-III.

 

SERDECZNE PODZIEKOWANIA DLA,WSZYSTKICH SPONSORÓW:

RADY RODZICÓW

GMINNEJ KOMISJI ROZWIAZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH

PIEKARNI DYDZIK

W KOMPRACHCICACH

Podziękowania  również za zaangażowanie i pomoc w trakcie organizacji i przebiegu konkursu dla pani Dyrektor Bogumiły Sawaryn, pedagog Doroty Macioszek, C. Kubal oraz dla  nauczycieli za współpracę oraz uczniów (M. Zając, P. Wenzel, K. Bronek, D. Labusga, P.Pruchnicka, J. Pakiet, B Bareja, oraz E. Naryniecka , K. Dąbrowska, J. Fedorów, Patrycja Stach i in.)  

S. Gwóźdź