• Dzisiaj jest: 20 lipca 2024
  • Imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny
  • Wakacje już za:
    • 293 dni

"Nikt nie żyje dzięki sobie i tylko dla siebie"
ks. Jan Twardowski

×

Wyszukaj w serwisie

*** W okresie wakacji sekretariat szkoły czynny w godzinach 8:00- 14:30. *** Od  15.07.2024 do 05.08.2024r. sekretariat szkoły będzie nieczynny ***

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/22 za nami!

SĄ JUŻ WAKACJE!!!

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/22 za nami!

Rok ten – niezwykle bogaty w wydarzenia edukacyjne związane z realizacją wielu projektów, akcji Samorządu Uczniowskiego oraz konkursów i wydarzeń kulturalnych organizowanych przez kadrę nauczycielską naszej szkoły – pokazał, że pandemiczne ograniczenia  nie zgasiły w nas umiejętności współpracy w podejmowaniu pożytecznych inicjatyw oraz umiejętności wspólnego spędzania czasu na rekreacji czy zabawie.

Oby tak było zawsze!

Tym razem uroczystość zakończenia roku szkolnego była wspólna dla wszystkich klas – a więc bez podziału na kategorie wiekowe.

Uroczyste wprowadzenie pocztu sztandarowego oraz wspólne odśpiewanie hymnu państwowego rozpoczęło naszą uroczystość. W tle widoczny zwiastun wakacji – dekoracja ze słońcem, łódką, falami morskimi…- które „już za chwilę”…

Maluszki z klas 1-3 z zainteresowaniem i uwagą wysłuchały przemówienia Dyrektor Jolanty Tracz oraz zastępcy Wójta Gminy Komprachcice pani Joanny Mędreckiej - podsumowujących ten niełatwy przecież dla wszystkich rok. Po raz pierwszy miały taką możliwość. Dla „uczniów - starszaków” to stały punkt takiej uroczystości. Były również podziękowania za wieloletnią pracę i ogromne zaangażowanie w pracy na rzecz szkoły - dla Przewodniczącej Rady Rodziców - Joanny Sarnickiej. 

Dyrektor Jolanta Tracz publiczne wręczyła nagrodę najlepszej absolwentce kończącej w tym roku edukację – KINDZE PIĄTEK z kl. 8 b – potem było wręczenie świadectw i nagród książkowych uczniom z najwyższymi wynikami w nauce, którzy otrzymali świadectwa z paskiem. Nagrody książkowe i świadectwa z wyróżnieniem wręczała Dyrektor Jolanta Tracz wraz z wychowawczyniami klas 8 : Katarzyną Marcinkowską i Celestyną Faber.

Najlepsi sportowcy klas 8 zostali wyróżnieni publicznie i nagrodzeni przez nauczycieli wychowania fizycznego: Witolda Kawuloka i Marcina Janeckiego.

Poznaliśmy również nazwiska uczniów z klas 4-7, którzy otrzymali  w tym roku świadectwa z wyróżnieniem – odczytali je wychowawcy klas a wręczenie świadectw i nagród książkowych odbyło się  już w salach lekcyjnych.

Opiekun  SU: Dorota Piechaczek wygłosiła krótkie podziękowanie najbardziej zaangażowanym i rzetelnym „pracownikom” - uczniom z klas 8.

Najlepsi czytelnicy tego roku szkolnego zostali wyczytani przez bibliotekarza Stefanię Gwóźdź.

Po raz pierwszy ranking – „10 najlepszych”  wykonano dla wszystkich czytelników bez podziału na grupy wiekowe klas 1-3 i 4-8. Co zaskakujące! – najlepszym czytelnikiem roku okazała się uczennica kl. 1A: NIKOLA WARCZOK, którą nagrodzono gromkimi brawami. Przygotowane przez bibliotekarza nagrody książkowe i dyplomy za czytelnictwo zostały wręczone przez wychowawców w salach lekcyjnych.

Po wyprowadzeniu pocztu sztandarowego odbyła się mniej oficjalna część uroczystości: usłyszeliśmy piosenki oraz utwory muzyczne w wykonaniu solistów – naszych uczniów: Bratka Czajkę oraz Juliana Dudę; obejrzeliśmy prezentację zdjęciową „z chwilą” wspomnień wspólnie przeżytych chwil przez „Ósmaków” naszej szkoły.

Pięknie wykonany układ taneczny poloneza, który zatańczyła również Dyrektor Jolanta Tracz oraz wychowawczynie klas 8 – zakończył uroczystość.

MAMY WAKACJE!

OBY PRZEBIEGAŁY DLA WSZYSTKICH RADOŚNIE I BEPIECZNIE!

CZEGO ŻYCZYMY CAŁEJ SPOLECZNOŚCI SZKOLNEJ

 

DO ZOBACZENIA WE WRZEŚNIU 2022

(Red. Stefania Gwóźdź)