• Dzisiaj jest: 18 czerwca 2024
  • Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli
  • Wakacje już za:
    • 293 dni

"Nikt nie żyje dzięki sobie i tylko dla siebie"
ks. Jan Twardowski

×

Wyszukaj w serwisie

XIV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Impresje…” już za nami…

               W tym roku: hasło: „„Dziecięcym sercem czuję, patrzę” 2024, a więc teksty o widzeniu i przeżywaniu świata z perspektywy dziecka. Teksty bliskie naszym uczniom – uczestnikom konkursu. Bogaty wybór tekstów zaprezentowali uczestnicy z trzech szkół Gminy Komprachcice: Publicznej Szkoły Podstawowej w Wawelnie, Publicznej Stowarzyszeniowej Szkoły Podstawowej w Ochodzach oraz Publicznej szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Komprachcicach, Publicznej Szkoły Podstawowej w Domecku. Razem: 18 uczestników: 8 w kategorii I - młodszej (klas III-V) oraz 10 w kategorii II - starszej (klas VI – VIII).

Naszą szkołę reprezentowali laureaci etapu szkolnego:
- w kategorii I (Klas III-V): Aleksandra Śrutwa kl. III b, Lena Ogorzały kl. V a, Oliwia Hendel kl. III b
- w kategoria II (kl. VI-VIII): Stanisław Wójcik kl. VII a, Dominik Szafranek kl. VII a, Kamila Komor kl. VII b

           Konferansjerzy: Ewa Guściora i Emilia Kaczor z kl. 8 powitały uczestników i gości zaznaczając nowość w regulaminie konkursu: recytację tylko jednego tekstu poetyckiego przez uczestników. Gośćmi – zasiadającymi w komisji konkursowej były Panie: Bogumiła Sawaryn, Anita Jesse, Barbara Langner – obecne z nami od początku trwania konkursów;

         Zainteresowaniem poezją i recytacją oraz pięknem słowa jest swoistą profilaktyką chroniącą młodzież przed popadnięciem w złe zainteresowania czy nawet nałogi. Budowanie dobra jest już zapobieganiem złu…
Pani Dyrektor Jolanta Tracz – rozpoczęła oficjalnie XIV edycję „Impresji…2024” zapalając świecę. Wszyscy recytatorzy zostali nagrodzeni przez widownię gromkimi brawami: oprócz recytatorów i ich opiekunów – obecni byli również nasi uczniowie – z kl. IV b i VII b wraz z nauczycielkami języka polskiego: C. Faber i B. Kurowską.

          Na czas przerwy po przesłuchaniu wszystkich uczestników konferansjerzy prowadzący konkurs ogłosili: że Jury udaje się, na obrady, a goście mogą zająć się czymś „BARDZO PRZYJEMNYM” – jak powiedziałby Kubuś Puchatek – czyli… jedzeniem przepysznych słodkości podarowanych – z niezwykłą hojnością i obfitością – przez Piekarnię Dydzik w Komprachcicach oraz popijaniem lemoniady „autorstwa” pań z obsługi naszej szkoły. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY W IMIENIU WSZYSTKICH, KTÓRZY JE SKONSUMOWALI!

 

Z trójgłosu obrad jury wyłonił się bogaty „zestaw” LAUREATÓW – recytatorów:
W kategorii klas młodszych (Kat. I: kl. III-V) zostali nimi:
I miejsce: Oliwia Hendel z kl. III b (PSP Komprachcice)
II miejsce: Emilia Tomaszewska (PSP Wawelno)
III miejsce: Lena Ogorzały z kl. V a (PSP Komprachcice)
Łukasz Duława (PSSP Ochodze)
W kategorii klas starszych (Kat. II: kl. VI – VIII) byli nimi:
I miejsce: Stanisław Wójcik z kl. 7 a (PSP Komprachcice)
II miejsce: Dominik Szafranek z kl. 7 a (PSP Komprachcice)
Agnieszka Skokun (PSP Wawelno)
III miejsce: Hanna Szewczyk (PSP Wawelno)


Dyplomy oraz nagrody książkowe - ufundowane przez Radę Rodziców przy PSP w Komprachcicach – wręczyła dyr. Jolanta Tracz wraz z paniami zasiadającymi w jury. Podziękowania dla nauczycieli, którzy przygotowali uczniów oraz dla członków jury wręczyła również dyrektor Jolanta Tracz i odpowiedzialna z organizację konkursu Stefania Gwóźdź; Serdeczne podziękowania również dla Pani Dyrektor za wsparcie w trakcie organizacji wręczyła odpowiedzialna za konkurs. Potem – wspólne zdjęcie i tradycyjne zgaszenie świecy przez dyrektor J. Tracz oraz tegorocznych laureatów zakończyło jego XIV edycję.


SERDECZNE PODZIĘKOWANIA DLA,WSZYSTKICH SPONSORÓW:
RADZIE RODZICÓW oraz
PIEKARNI DYDZIK W KOMPRACHCICACH
Zapraszamy w przyszłym roku wszystkich chętnych recytatorów!


(Red. S.G.)